8 декември - Св. Климент Охридски

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Битолската Библиотека го празнува

Св. Климент Охридски

Нека ни е честит и вековит Патрониот празник на Библиотеката.

Сподели на Facebook