Остри предмети - Џилијан Флин

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

После краткиот престој во психијатриска болница, репортерката Камил се соочи со вознемирувачка задача: „Да се врати во својот роден град и да напише колумна за исчезнатите девојчиња од нејзиниот крај.“ Иако, односот со нејзината невротична – хипохондрична мајка и морничава полусестра. Повеќе...

Сподели на Facebook