Нови наслови

Педесет нијанси ослободени - Е.Л Џејмс

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Романтична и незауздана.Ова е серија што ќе ве опседнува, поседува и засекогаш ќе се врзе за вас.
Тој ден кога Анастасија Стил го запозна Кристијан Греј пламна љубовната искра што засекогаш им го смени животот. Кристијановите единствени сексуални интересирања прво ја вчудовидоа Ана, потоа ја заинтересираа и на крајот сосема ја одбија. Кристијан е подготвен на секаква жртва само да ја задржи. Повеќе...

 

Девет совршени туѓинци - Лијан Моријарти

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Дали десет дена во здравствено одморалиште навистина можат да ве променат засекогаш?
Овие девет совршени туѓинци наскоро ќе го откријат тоа...
Девет луѓе се наоѓаат во оддалечено здравствено одморалиште. Некои се тука за да ослабат, некои за да си го рестартираат животот, а некои се тука од причини што не можат да си ги признаат ниту самите на себе. Повеќе...

   

Мајски рози - Дот Хачинсон

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Прија е млада девојка која е мета на сериски убиец – истиот кој ја убил нејзината сестра пред неколку години. По загубата на нејзината сестра, таа се бори со нарушување во исхраната. Нејзината мајка која е нејзина потпора – жена којашто ништо не може да ја скрши, храбро ја води единствената ќерка која ѝ остана низ животот. Повеќе...

 

Остри предмети - Џилијан Флин

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

После краткиот престој во психијатриска болница, репортерката Камил се соочи со вознемирувачка задача: „Да се врати во својот роден град и да напише колумна за исчезнатите девојчиња од нејзиниот крај.“

Читај повеќе: Остри предмети - Џилијан Флин

   

Градот и градот - Чајна Миевил

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Кога во несекојдневниот, остарен град Бесел, некаде на периферијата на Европа, ќе го откријат телото на убиената жена, инспекторот Борлу од Единицата за екстремни злосторства смета дека тоа ќе биде рутински случај.

Читај повеќе: Градот и градот - Чајна Миевил

 

Колку покрваво - Стивен Кинг

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Расказот е форма на која Стивен Кинг во неговата неверојатна кариера постојано ù се враќа, од нив многу преточени во култни филмови, како „Тело“ („Биди покрај мене“) и „Рита Хејворт и бегството од Шошенк“ („Бегството од Шошенк“).

Читај повеќе: Колку покрваво - Стивен Кинг

   

Страница 1 од 65

Сподели на Facebook