Нова екипа на нова ноќна авантура во Библиотеката

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Предновогодишната забава во нашата Библиотека продолжува.
Децата се тие кои веруваат и се радуваат на магичноста што го карактеризираат овој период. Затоа во НУУБ „Св. Климент Охридски“ - Битола, се реализираше уште една волшебна работилница.

Волшепствата од приказните за Дедо Мраз, за самовилите и принцезите  од книгите, многу игра и забава која им ја приреди Весела Богдановиќ, направи овие дечиња да уживаат во магијата и убавината на приказните.

Повеќе фотографии на следниот линк: NUUB Facebook

Сподели на Facebook