Настани

Мојата дигитална приказна

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

На ден 27.12.2021 година, во просторииите на Библиотеката се доделија благодарници на учениците за учество во проектот “Мојата дигитална приказна“.
Во проектот „Мојата дигитална приказна“ учестуваа учениците од едукативниот центар „Едусфера“- Битола.
Во рамки на проектот се снимени 18 видео приказни, достапни и на знаковен јазик.
Приказните во најскоро време ќе бидат достапни на каналот на you tube на Библиотеката.
Проектот е финансиран од Министерстото за култура на Северна Македонија.
Координатор на проектот е м-р Фатма Бајрам Аземовска, соработници м-р Гордана Ѓорѓиевска Неделковски и Слободан Пачовски.

Повеќе фотографии од овој настан на следниот линк: NUUB Facebook

 

 

 

Волшебна предновогодишна ноќ во НУУБ „Св.Климент Охридски“

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

На 24.12. во организација на НУУБ „Св.Климент Охридски“ - Битола за вработените и нивните најмали се реализира прекрасна предновогодишна бајка со многу забава, игри и секако поклончиња.

„Тајната на сината самовила“ во прекрасна изведба на Весела Богдановиќ ги воодушеви како најмалите така и возрасните.

Оваа нова година ја испраќаме среќни и насмеани и со желби наредната да ни биди уште поубава, посреќна и поуспешна на сите полиња.
Повеќе фотографии на следниот линк: NUUB Facebook
   

Честит Божиќ на сите верници од католичка вероисповед

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Од името на директорот м-р Бојан Стефановски и сите вработени во НУУБ „Св.Климент Охридски“ - Битола, Ви го честитаме големиот Христијански празник - Божиќ на сите верници кои го слават според Грегоријанскиот календар.

Христовото раѓање е нова надеж за светот, тоа носи светлина и иднина.

Овој голем празник нека ви донесе мир, спокој и радост во Вашите домови.

 

   

Страница 4 од 314

Сподели на Facebook