Архива (наслови)

Една неодолива љубов

PDFПечатиЕ-пошта

( 5 Гласа )

ТОЈ Е НАВИКНАТ ДА ДОБИВА СĖ ШТО САКА...
Кејд Морган - поранешна рагби ѕвезда и еден од најпознатите јавни обвинители во Чикаго – е решен да го уапси најкорумпираниот државен сенатор, а тоа значи дека му треба помош од Брук Паркер.

Читај повеќе: Една неодолива љубов

 

Нашето последно кафе

PDFПечатиЕ-пошта

( 1 Глас )

Ова е книга за сите борци. Книга за луѓето кои не се откажуваат. Книга за луѓето кои ја гледаат светлината и во најтемните моменти на животот.Од авторот на Се гледаме на врвот и Стравот, ни доаѓа уште една книга која ќе нè соочи со себе, со сопствените стравови, изговори, самонаметнати граници и откажувања, но и ќе ни покаже како да ги ослободиме своите потенцијали и да го достигнеме личниот максимум.

Читај повеќе: Нашето последно кафе

   

Еленор и Парк

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Две необични личности кои никако не можат да се вклопат никаде... И една исклучителна љубов...Еленор... Црвена коса, чудна облека. Таа е новата девојка во градот, со хаотичен семеен живот, со диви, смешни локни – таа не би можела да стрчи повеќе дури ни кога намерно би се обидувала.  Еленор... 

Читај повеќе: Еленор и Парк

 

„Парада на марионетките“

PDFПечатиЕ-пошта

( 1 Глас )

 

„Кога откажувањето на минатото ќе ја замати свеста, несомнено се губиш самиот себеси“, мислеше, движејќи се по празната улица...
Москва... Лос Анџелес... Амстердам
Роман во кој се раскажува за една обесхрабрувачка вистинска љубов – љубов од срце, а не од мисли, една од оние што никогаш не се забораваат. Патешествие низ мизеријата, потрага по разделените сродни души во придружба на вечниот сопатник – очајот. Можно ли е да се постигне најголемата доблест на човекот – простувањето?

Читај повеќе: „Парада на марионетките“

   

Ќерката на степата

PDFПечатиЕ-пошта

( 0 Гласа )

Младата Мања живее со мајка си во едно земјоделско село и сонува да се омажи за Вилуфар, момчето од соседството. Меѓутоа, по нападот на Скитите, номадските воени коњаници и ловци на скалпови, немилосрдни владетели на степската дивина, Мања ќе премине кај Сарматите, народ кај кој жените управуваат со судбината на племето. Во своето племе ќе се врати подоцна како воинка во придружба на волчицата и треба да се одлучи меѓу љубовта од младоста и новиот живот

 

Спаси ме

PDFПечатиЕ-пошта

( 2 Гласа )

Волшебна приказна исполнета со магија, неизвесност и љубов. Жилиет и Сем не требаше да се сретнат. А не пак, да се вљубат еден во друг...
Една зимска вечер во срцето на Бродвеј, убавата Французинката Жилиет го запознава Сем, млад педијатар од Њујорк. Плашејќи се да не го разочара, Жулиет го лаже дека е адвокатка, а тој ја лаже дека е оженет. Всушност е вдовец.
И покрај меѓусебните лаги, тие ќе се заљубат и ќе поминат страствен, незаборавен викенд.

Читај повеќе: Спаси ме

   

Страница 7 од 70

Сподели на Facebook